Jak się ubrać na Twój skok tandemowy?

Autor: Michał z Nasze Spadochrony

26 czerwca 2018

Czasami zdarza się, że osoby zapisujące się na swój pierwszy skok spadochronowy nie wiedzą co na siebie założyć. Skoki spadochronowe to sport ekstremalny i z pewnością nie każdego rodzaju ubranie sprawdzi się w trakcie lotu. Oto kilka porad dotyczących tego, jak powinieneś się ubrać na ten dzień:

Skok tandemowy, a buty

Nie ma konkretnego wskazania jakie ma być obuwie podczas skoku w tandemie. Warto pamiętać aby buty, były przede wszystkim wygodne i najlepiej sznurowane tak aby nie spadły wam podczas spadania z prędkością ponad 200 km/h.

 

Biżuteria podczas skoku spadochronowego?

Można ją łatwo zgubić podczas skoku spadochronowego. Jeśli nosisz biżuterię zostaw ją najlepiej na ziemi lub przekaż komuś kto będzie razem z Tobą podczas wykonywania skoku na lotnisku. Jeśli przejedziesz sama/a nie martw się zaopiekujemy się takimi drobiazgami. Nie zapomnij także zostawić zegarek ponieważ także może stwarzać sytuacje niebezpieczne.

 

Włosy i skoki spadochronowe.

Jeśli masz długie włosy, najlepiej je związać w kucyk. Zastosuj klasyczną gumkę do włosów i nie używaj wsuwek i spinek do włosów ponieważ prędkość z jaką spadamy mogą nam zerwą z włosów.

 

Spadochroniarstwo w okularach

Zapewniamy gogle ochronne dla wszystkich skoczków. Gogle chronią oczy przed wiatrem. Jeśli nosisz okulary korekcyjne, stosujemy specjalne gogle które możesz założyć na okulary. Jeśli nosisz szkła kontaktowe, koniecznie powiedz wcześniej instruktorowi, tak aby upewnił się, że okulary są ciasno przylegające do twarzy.

 

Jakie ubranie na skok tandemowy?

Codzienna odzież, w której czujesz się swobodnie, powinna wystarczyć. Luźne dopasowane ubrania zapewnią Ci większą wygodę podczas skoku. Mogą być to spodnie dżinsowe jak i dresowe a na wypadek chłodniejszych dni możesz założyć bluzę. Także, wszystkim skaczącym osobom zapewniamy kombinezony które pokryją cały Twój strój.

 

Jeżeli zarezerwujesz u nas skok tandemowy, otrzymasz od nas wszystkie potrzebne informacji dotyczące Twojego skoku, a jeżeli masz jakiekolwiek pytania co do konkretnego elementu Twojej garderoby, możesz zawsze zadzwonić do nas i zapytać o szczegóły.

samolot