Jakie są najpiękniejsze miejsca na skoki spadochronowe?

Autor: Michał z Nasze Spadochrony

30 lipca 2018

Pierwsze skoki spadochronowe, są przeżyciem tak intensywnym i nieporównywalnym, że „tło”, na jakim będziesz skakać, będzie pełnić z pewnością rolę drugorzędną. Jednak gdy nabierzesz już apetytu na skoki spadochronowe, być może zapragniesz również odwiedzić lokacje, które słyną z zapierających dech w piersiach widoków. Oczywiście, jeżeli udasz się na koniec świata, planując skok ze spadochronem cena takiej zabawy może być wyższa niż u nas w kraju. Oto lista najbardziej zachwalanych lokalizacji na skoki spadochronowe:

 

Hawaje, Stany Zjednoczone
Wiele osób twierdzi, że najlepsze miejsce na skoki spadochronowe jest gdzieś na Hawajach — i, prawdę mówiąc, może być to prawdą. Od skalistych kolorowych linii brzegowych i rozległych dolin porośniętych palmami do tajemniczych zakątków i przepięknych wulkanów, widoki z wysokości ponad 4000 metrów są niewiarygodne. Niezależnie od tego, czy skoki spadochronowe mają miejsce w Oahu, Kauai, Honolulu, czy gdziekolwiek indziej, skoki spadochronowe na Hawajach zapewnią Ci wspomnienia, które przetrwają całe życie.

 

Fox Glacier – Lodowiec w Nowej Zelandii
W Nowej Zelandii jest mnóstwo szokująco pięknych miejsc na skoki spadochronowe i mnóstwo idealnych lokalizacji dla wielu rodzaju sportów. Stałym ulubieńcem spadochroniarzy na całym świecie jest lodowiec Fox Glacier, 8-kilometrowy lodowiec położony w odległym parku narodowym Westland Tai Poutini na zachodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. Gdy zdecydujesz się na skoki spadochronowe tutaj, będziesz podziwiać widok dzikiej linii brzegowej wzdłuż Morza Tasmana i śnieżnych, nierównych szczytów Południowych Alp.

 

Mount Everest, Nepal
Ze względu na wysokość nad poziomem morza Mount Everest jest uważany za najwyższą górę świata. Zdarza się również, że jest powszechnie uważany za jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na skoki spadochronowe. Opuszczenie samolotu nad niesamowitymi ośnieżonymi Himalajami w Nepalu to uczucie nieporównywalne z jakimkolwiek skokiem na świecie. Jeśli najwyższy poziom adrenaliny jest tym, czego pragniesz, wtedy swobodne upadanie obok najwyższej góry świata jest zdecydowanie dla ciebie przygodą skoki spadochronowe.

 

Interlaken, Szwajcaria
Interlaken znajduje się w kantonie Bern i zamieszkuje je niecałe 6 tysięcy mieszkańców. Siedząc u podnóża szwajcarskich Alp, pomiędzy alpejskimi jeziorami Thun i Brienz, zrozumiesz czemu skoki spadochronowe w tym właśnie miejscu, cieszą się taką popularnością. Spadochroniarstwo w Interlaken pozwala skoczkom podziwiać szczyty górskie, ciemnoniebieskie jeziora, wodospadach, dolinach i wioskach, dając widzom niesamowity widok, którego trudno zapomnieć.

 

Świat jest pełen fantastycznych miejsc, które warto zobaczyć z lotu ptaka, jednak by móc docenić je w pełni, warto najpierw oswoić się ze skokami spadochronowymi, by móc opanować emocje na tyle, by cieszyć się widokiem. Gdy mówi się o najpiękniejszych miejscach na ziemi, warto pamiętać, że jest to ocena subiektywna, a widoki z 4000 metrów również u nas zapierają dech w piersiach, a pamiętaj, że gdy wykonujesz tutaj skok ze spadochronem cena będzie zdecydowanie niższa, niż sama podróż na Hawaje lub inny kraniec świata.

samolot