Korzyści zdrowotne jakie oferuje skok tandemowy!

Autor: Michał z Nasze Spadochrony

18 maja 2018

Wszyscy wiemy, że wyskoczenie z samolotu lecącego 4,000 metrów nad ziemią jest ekscytującym doświadczeniem i świetną zabawą, ale rozrywka, to nie jedyna korzyść, jaką oferują skoki spadochronowe! Tak intensywne doświadczenie dla Twojego organizmu, ma również liczne korzyści zdrowotne!

Skoki spadochronowe w tandemie – hormonalna kąpiel dla mózgu!

Skoki spadochronowe to intensywne doświadczenie. Gdy wyskakujesz z samolotu lecącego kilka tysięcy metrów nad ziemią, Twój mózg gwałtownie wzmaga produkcję serotoniny i dopaminy — dwóch potężnych neurotransmiterów w mózgu, które kontrolują sposób, w jaki ciało doświadcza świata. Zdrowa ilość serotoniny oznacza lepszą koncentrację, bardziej spokojny sen i więcej radości z doświadczenia codziennego życia. Natomiast dopamina jest chemiczną nagrodą mózgu. Celem dopaminy w mózgu jest sprawienie, abyś poczuł się superwesoły i zadowolił się nagrodą za robienie rzeczy, które lubi twoje ciało. Kombinacja serotoniny i dopaminy jest dość potężna, dzięki czemu Twój mózg stanie się lepiej funkcjonującą maszyną przez kilkanaście najbliższych dni.

Nowa perspektywa z 4000 metrów

Kiedy skaczesz, skupiasz się tylko na tym, co dzieje się TU i TERAZ i nie myślisz niczym innym. Zapominasz o wszystkich troskach i zmartwieniach. To intensywne skupienie się na adrenalinie powoduje, że czujesz się oczyszczony psychicznie i fizycznie. Skok spadochronowy w tandemie to dosłowna „odskocznia” od problemów dnia codziennego i pozwala Ci nabrać dystansu do wielu spraw i zobaczyć je jako kolejne przeszkody do pokonania. Wiele osób przyrównuje skok spadochronowy do zimnego prysznica, który odbywa się wewnątrz ciała, gdyż adrenalina „przepłukuje” cię od środka pomagając Ci się fizycznie pozbyć toksyn z żył i organów.

Kontrola ciała i umysłu

Każdy stresuje się przed swoim pierwszym skokiem, ale po wylądowaniu Ci zestresowani ludzie przemieniają się w pełnych energii i śmiejących się niekontrolowanie zwycięzców. Umiejętność postawienia się swoim lękom i wykonanie skoku pomimo stresu jest niezwykle cenną umiejętnością życiową, ale jest to również zdrowsze rozwiązanie. Wiele badań wskazuje na to, że długotrwały stres ma szkodliwe i wyniszczające działanie na organizm człowieka, dlatego należy umieć stawiać czoła wyzwaniom i uczyć się opanowywać swój własny lęk. Skoki spadochronowe pomagają budować pewność siebie i dają umiejętność walki ze stresem.
Jeżeli myśl o skokach spadochronowych co jakiś czas pojawia się w Twojej głowie, ale łapiesz się na tym, że odkładasz planowanie skoku ze względu na lęk, to skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci zarezerwować termin Twojego skoku.

samolot