Skoki spadochronowe: 3 rzeczy o których wiedzieć przed pierwszym skokiem.

Autor: Michał z Nasze Spadochrony

26 czerwca 2018

Większość osób, które decyduje się na skok spadochronowy „bije się z myślami” o skoku na długo przed wykonaniem telefonu do nas. Niektórym, dojrzewanie do tej decyzji zajmuje lata, podczas gdy innym zaledwie tygodnie, dni a nawet godziny. Pierwszy skok związany jest zawsze z tyloma emocjami, że proste rzeczy mogą czasem zostać pominięte, dlatego właśnie stworzyliśmy listę rzeczy, o których warto wiedzieć przed pierwszym skokiem.

1 – Zabierz kogoś ze sobą

Przyjemność jest jedną z tych rzeczy, która staje się większa, gdy się ją z kimś dzieli. Z naszego doświadczenia, zarówno osoby, które skaczą razem w tandemie, oraz grupy, w których część osób przychodzi jedynie kibicować skoczkom, bawią się znacznie lepiej od samotnych śmiałków. Pamiętaj, że nie tylko osoby, które zdecydują się na skoki spadochronowe, mogą wejść na teren naszego lotniska. Bliskie Ci osoby, które chcą kibicować ci z płyty lotniska, a jeżeli będziecie chcieli, możecie później skorzystać wspólnie z innych atrakcji, jakie są u nas dostępne. Nie przejmuj się jeśli zdarzy się tobie samotna podróż na lotnisko aby wykonać skok. Nic tak nie zbliża ludzi jak skoki spadochronowe i lot w samolocie z innymi osobami. Zapewniamy, że nawet przez chwile nie poczujesz się samotnie.

 

2 – Zamów podniebnego fotografa

Dlaczego nie….? Podniebny kamerzysta urozmaici cały skok. Uchwyci twój lot i Twoje emocje, a oglądanie wideo sprawi, że twoje serce znów będzie mocno walić w piersi. Skoki spadochronowe – a zwłaszcza pierwszy skok – to zupełnie nierealne przeżycie, którego nie da się przyrównać do czegokolwiek innego. Warto mieć taki moment uchwycony na filmie. Możesz zachować go tylko dla siebie lub podzielić się nim na mediach społecznościowych. Dzięki nagraniu, nawet lata później będziesz mógł ponownie przeżyć swój skok i oglądać go z przyjaciółmi i rodziną. Twoje pierwsze doświadczenie ze skokami spadochronowymi będzie trochę oszałamiające i wszystko nastąpi bardzo szybko. Jeżeli znowu będziesz chciał poczuć dreszczyk emocji, film pomoże ci przenieść się do chwili skoku i przywróci wszystkie towarzyszące mu uczucia.

 

3. Weź głęboki wdech, zrelaksuj się i rozejrzyj.

To normalne że będziesz trochę się denerwować. Jednak to stawienie czoła strachowi sprawia, że skoki spadochronowe stają się prawdziwą przyjemnością! Nie pozwól, by stres Cię pochłonął. Zaufaj instruktorom, robili to od lat i mają za sobą tysiące skoków. Poświęć trochę czasu na rozejrzenie się w trakcie lotu, nie zaciskaj oczu – po prostu się ciesz! Sceneria, którą zobaczysz lecąc, jest po prostu niesamowita. Naprawdę fajnie widzieć ziemię z nowej perspektywy. A kiedy wylądujesz i staniesz na ziemi poczujesz nieodpartą chęć zrobienia tego jeszcze raz. Pamiętaj, że od tej pory inaczej będziesz patrzeć w chmury a Twoje życie będzie już tylko inne.

samolot