Co warto wiedzieć zanim kupisz skok ze spadochronem na prezent dla bliskiej osoby

Autor: Michał z Nasze Spadochrony

18 września 2018

Dobry prezent jest często czymś, co przyniesie radość osobie, która go dostanie, ale czego dana osoba sama by sobie nie kupiła. Dlatego właśnie w ostatnich latach różnego rodzaju Vouchery zyskały sobie taką popularność, otwierając szansę na ofiarowanie ciekawych prezentów nie tylko w postaci towarów, ale i usług. Pomysł na skok ze spadochronem na prezent również stał się popularny, ale zanim dokonasz takiej transakcji, warto wiedzieć o kilku rzeczach:

 

Sezon na prezenty

Skoki spadochronowe mogą być wykonywane jedynie przy sprzyjającej pogodzie i temperaturze. Przy zawrotnych prędkościach i wysokości około 4000 metrów deszcz i niska temperatura sprawiają, że skoki nie należałyby do przyjemnych. W Polsce, jak wiadomo, duża część roku nie kwalifikuje się na organizowanie skoków spadochronowych. Dlatego, jeżeli szukasz prezentu dla kogoś, kto może np. niedługo wyjechać z kraju lub szukasz prezentu, z którego bliska Ci osoba mogłaby skorzystać od razu, weź pod uwagę to, że sezon kończy się jesienią – w zależności od panującej na dworze pogody.

 

Skok ze spadochronem – najtańsza oferta?

Zawsze warto zorientować się w cenniku różnego rodzaju usług, aby nie przepłacić niepotrzebnie i wybrać najlepszą ofertę. Jednak skoki spadochronowe to wciąż poważna sprawa i należy mieć pewność, że korzysta się z usług profesjonalistów. Skok ze spadochronem na prezent nie jest na szczęście czymś, co można zakupić od nielicencjonowanej osoby, gdyż takie osoby raczej nie posiadają samolotu, licencji pilota i spadochronów niezbędnych do przeprowadzenia skoku, jednak jeżeli odnajdziesz ofertę, która jest nieproporcjonalnie niższa od wszystkich dostępnych na rynku ofert, warto poświęcić chwilę, by zastanowić się, czy wszystko jest tak, jak powinno.

 

Pamiętaj o nagraniu

Często słyszeliśmy klientów, którzy tuż po skoku żałowali, że nie mają żadnego nagrania ze skoku. Kamerzysta jest oczywiście dodatkowo płatny, ale skok spadochronowy jest tak „Dzikim” przeżyciem, którego nie sposób przyrównać do czegokolwiek innego i z pewnością wart jest pamiątki. Nawet najlepsze wspomnienia po jakimś czasie zaczynają się zacierać, a pierwszy skok na spadochronie odbędzie się tylko raz!

 

Prezent spersonalizowany do potrzeb

Prawie każdy boi się choć trochę przed swoim pierwszym skokiem i jest to absolutnie normalne. I choć jednym ludziom skok spadochronowy przychodzi z łatwością, a inni po wykonaniu skoku i przełamaniu strachu są z siebie dumni, to jest wąskie grono osób, dla których skok spadochronowy nie będzie dobrym prezentem. Osoby o słabym sercu lub o bardzo silnym lęku wysokości, mogą nie być odpowiednimi osobami, by otrzymać skok ze spadochronem na prezent. Takie osoby mogą po prostu nie wykorzystać nawet vouchera czy wykupionego terminu skoku, a w rezultacie prezent się zmarnuje.

 

Ograniczenia fizyczne

Zwykle jest tak, że ludzie myślą, że skoki spadochronowe mogą wykonywać bardzo sprawnie fizyczne osoby z dość restrykcyjnej grupy. I choć nie jest to prawdą, bo skaczą zarówno osoby starsze, jak i osoby z nadwagą – istnieją różne ograniczenia fizyczne, które wykluczają skok spadochronowy w tandemie. W zależności od firmy oferującej skoki spadochronowe restrykcje mogą dotyczyć wagi, wzrostu lub wieku. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z usługodawcą, nim wykupisz skok.

samolot