Skok tandemowy, jako ekscytująca forma rozrywki.

Autor: Michał z Nasze Spadochrony

09 kwietnia 2019

Liczysz na dużą dawkę emocji i marzysz o skoku ze spadochronem? Myślałeś o podjęciu decyzji, aby skoczyć w tandemie i przeżyć niezapomniane chwile? Nie wiesz jak się do takiego skoku przygotować i jakimi kosztami zostaniesz obarczony? Spokojnie, w dalszej części artykułu postaramy się przybliżyć Ci temat jakim jest skok tandemowy i rozwiejemy wszystkie niezbędne wątpliwości, które targają w tej chwili Twoimi emocjami.

Co to jest skok tandemowy?

Pierwszym pytaniem, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, jest to, czym tak naprawdę jest skok tandemowy. W internecie pojawia się wiele informacji, które nieźle mogą namieszać w głowach osób niedoświadczonych. Dlatego my przybliżymy Ci wszystkie niezbędne informacje.


Skok tandemowy to skok zapoznawczy, podczas którego nie wymagane są ani badania lekarskie, ani wcześniejsze szkolenia i kursy. Warto jednak pamiętać, że decydując się na skok tandemowy przejdziesz jedynie 10-15 minutowe szkolenie. Przed skokiem zostaniesz poinformowany o niebezpieczeństwie, które jest wpisane w tą jakże ekstremalną rozrywkę. Dodatkowo otrzymasz szereg informacji dotyczących prawidłowości skoku, wariantów i ryzyka.


Skoki tandemowe wykonuje się z wysokości 3000-4000 metrów. Taka wysokość gwarantuje swobodne spadanie z prędkością bliską 200 kilometrów na godzinę przez około 45 sekund. W skoku tandemowym sprzęt jest taki sam, jak w innych rodzajach skoków tj. Spadochron główny i zapasowy oraz automat spadochronowy.

Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości rozpoczyna się otwieranie spadochronu i zmniejszenie prędkości spadania. To z kolei sprawia, że samo lądowanie jest bardzo miękkie i nie wymaga wysokiej sprawności fizycznej. Skok tandemowy mogą wykonać nawet dzieci i osoby niepełnosprawne. Najstarszy śmiałek, który zdecydował się na skok tandemowy w Polsce miał 82 lat.


Jaka jest cena skoku tandemowego?

Jak już zdążyłeś/zdążyłaś zauważyć, skoki tandemowe, to najbezpieczniejsza forma podjęcia próby skoku z wysokości kilku kilometrów. Dla wielu swobodne spadanie z wysokości 3-4 kilometrów to niezapomniane przeżycia, które sprawiają, że człowiek może się uzależnić od tej pozytywnej adrenaliny.

Obecnie na rynku ceny skoków tandemowych są bardzo zbliżone do siebie w wielu ośrodkach dla skoczków. Ceny wahają się od 700 zł do ponad tysiąca. Wszystko zależy od prestiżu ośrodka. Warto pamiętać, że wysoka cena nie idzie w parze z poziomem wyszkolenia instruktorów. Bowiem, w każdym ośrodku opiekę nad śmiałkami sprawują specjalnie wyszkoleni do tego ludzie. Jakby nie było, to właśnie od nich zależy nasze bezpieczeństwo i życie.


Gdzie kupić skok tandemowy?

Z roku na rok popularność skoków ze spadochronem w Polsce rośnie. Zainteresowanie jest coraz większe, dlatego też powstaje coraz to więcej nowych ośrodków, które oferują tą niezwykle ekscytującą rozrywkę.

Obecnie jedynym ośrodkiem, który cieszy się olbrzymią satysfakcją śmiałków i wysoką renomą jest naszesamoloty.pl. W ofercie tego ośrodka znajdziecie przede wszystkim skok tandemowy w cenie 690 zł, jak i wiele innych ekscytujących możliwości skokowych dla bardziej doświadczonych.

samolot